Blokada ekranu w odbiorniku Garmin Alpha 100

Zapewne nie jeden raz spotkaliście się w trakcie polowania z padającym deszczem wprost na ekran Waszego odbiornika Garmin Alpha 100, co często utrudniało czy nawet uniemożliwiało komfortowe korzystanie z urządzenia. Na szczęście można szybko zablokować ekran, np. na wskazaniu kompasu czy mapy. Z tego wpisu dowiecie się w jaki sposób zablokować ekran w odbiorniku Garmin Alpha 100.

Blokada ekranu Garmin Alpha 100

Procedura blokowania ekranu jest niezwykle prosta i właściwie sprowadza się do dwóch kliknięć. Pierwsza czynność jaką musimy wykonać to wciśnięcie przycisku zasilania. Przycisk ten  znajduje się po prawej stronie obudowy. Powinien pojawić się ekran, na którym widać jakość sygnału GPS czy regulację podświetlenia. W prawym, dolnym rogu ekranu znajduje się kłódka (A), którą należy przycisnąć by zablokować ekran. Przy blokadzie przypadkowe naciśnięcie nie spowoduje włączenia jakieś niechcianej funkcji czy przerzucenia strony. By wyłączyć blokadę należy powtórzyć całe działanie. Znów przyciskamy przycisk zasilania, następnie kłódkę (B) i odzyskujemy pełnię władzy nad ekranem.

blokada ekranu Garmin Alpha

Dla większego komfortu sterowania urządzeniem Garmin Alphą 100 w trakcie deszczu i nie tylko zalecamy naklejenie antyodblaskowej foli ochronnej. Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem urządzenia do śledzenia i szkolenia psów lub akcesoriów z nim powiązanych to zapraszamy do odwiedzenia salonów firmowych lub sklepu online firmy TRIGAR.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *